Слагане на декодер на Т9.3 /BR 91 в N (1:160)

Локомотив:        Flieschmann на T9.3/BR 91 в N (кат. номер 703002)
Декодер:           Flieschmann без звук по NEM651 (6 Пинов)- FLM-685502-158436/ 35 mm дължина на кабела
Digital формат:   DCC 
Интерфейс:       Не
Фрезоване:       Не

Един локомотив, който бихте сбъркали с бръмбърче в тази му окраска и с този размер в мащаб 1:160, но лесен и податлив на цифровизация. Модела на 91 е същия. Този локомотив е с новия двигател (5 полюсен), но мисля , че и със стаите двигатели същото разположение на декодера ще свърши работа...то друго и няма де 





1. Сваляме корубата.. виждате ли черното на тавана на кабината.. това е тежест, която ще махнем за да съберем декодера.. иначе друг шанс няма.. другата тежест ляга директно на рамата , а не искам да фрезовам.





2. Прекъсвам шината за към лампата и капвам лепило за фиксация, че има само една опорна точка на остатъка към лампата.




3. Следва едно "тънко" диагонално прекъсване на шината към полюса на мотора. Трудността е , че шините са две една върху друга. И заиграва скалпела. Ако ви е трудно, може да закривите само пластината която опира на четката и да запоите проводника към държача на четката, но мен такова изпълнение лично не ме кефи. Леко закривявам общата шина, защото междината е под милиметър.



4. Разпояваме бобината и кондензатора



 

5. От декодера разпоявам куплунга



6. С двойнолепяща лента (от комплекта на декодера) залепваме върху двигателя, с леко изтеглено напред положение на декодера. Запоявам и проводниците.




7. Запоявам проводниците (жълтия се реже, понеже модела няма задни светлини







8. Тесвам на релсите преди да затворя... И след затварянето се разкри грозна гледка през прозореца...



9. В играта вкарваме черен перманентен маркер, с който украсявам частта от проводниците, която се вижда и след повторно затваряне и наместване нещата изглеждат по- добре







10. И хайде на жужащата пчеличка да и пожелаем лек път..


Натиснете тук за голяма снимка.